loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 19.07.2020 R.

 1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:
  • Poniedziałek                                     bł. Czesława kapłana.
  • Środa                                                 św. Marii Magdaleny, święto.
  • Czwartek                                           św. Brygidy zakonnicy, święto.
  • Piątek                                                św. Kingi dziewicy.
  • Sobota                                               św. Jakuba Apostoła, święto.

 

 1. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. (dla każdego kierowcy prezent od ks. proboszcza).

 

 1. Uprzejmie informujemy, że XXXVI Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiczną będzie miała wymiar symboliczny poprzez udział przedstawicieli poszczególnych służb pielgrzymkowych. Zachęcamy do duchowego oraz wirtualnego pielgrzymowania poprzez Facebooka pielgrzymki, gdzie będą prowadzone na żywo relacje z trasy w dniach od 25 lipca do 13 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się na stronie www.szczecinska.pl oraz na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka.

 

 1. Trwają nasze wakacje i urlopy. Wszystkim naszym Parafianom, którzy będą korzystać z wolnego czasu życzymy zdrowego i miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do domu i do naszej wspólnoty parafialnej.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są nowe egzemplarze tygodników katolickich „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, najnowszy numer miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz miesięcznik „L’osservatore Romano”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od środy do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

     MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

-

-

18:00

-

12:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...