loading...
Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego | czytania na dziś >>

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.07.2021 R.

 1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:
  • Poniedziałek              św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny, dzień modlitwy i wdzięczności rodzicom i dziadkom.
  • Środa                         św. Charbela Makhlufa kapłana.
  • Czwartek                   św. Marty.
  • Sobota                       św. Ignacego z Loyoli kapłana.

 

 1. Dzisiaj w kalendarzu liturgicznym jest wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Z racji wspomnienia tego świętego, mimo wakacji, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy modlili się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

 1. Uprzejmie informujemy, że w tym roku po raz 37. wyruszy z naszej Archidiecezji Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja Pielgrzymki odbędzie się w czwartek 29 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl oraz na facebook.com/szczecinskapielgrzymka. Zapraszamy wszystkich do udziału w pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

 

 1. Zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa, liturgiczne wprowadzenie w urząd Proboszcza Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rurzycy Ks. Adama Kurasza dokona Ks. Dziekan Kazimierz Piasecki w dniu 1 sierpnia 2021 r. podczas Mszy św. w Rurzycy o godz. 10:00. Nowy Proboszcz złoży wyznanie wiary połączone z przysięgą wierności. Niech Jezus Chrystus błogosławi naszej Parafii i nowemu Proboszczowi Ks. Adamowi.

 

 1. Trwają nasze wakacje i urlopy. Wszystkim naszym Parafianom, dzieciom i młodzieży, którzy będą korzystać z wolnego czasu życzymy zdrowego i miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu.

 

 1. Zachęcamy do modlitwy za urodzaje, dobrą pogodę i udane żniwa w naszej Ojczyźnie.

 

 1. Czytajmy prasę katolicką, do nabycia są tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Jeśli jako kapłan z jakiegoś powodu sprawiłem Wam przykrość to najmocniej przepraszam.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od środy do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

-

-

18:00

-

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

9:00

13:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...