loading...
Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego | czytania na dziś >>

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 1.08.2021 R.

 1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:
  • Środa                                     św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.
  • Piątek                                     Przemienienie Pańskie, święto.

 

 1. Rozpoczął się miesiąc sierpień, który dla nas Polaków ma wyjątkowe znaczenie. Wiele pielgrzymek ze wszystkich stron Polski podąża w stronę Jasnej Góry. W tym miesiącu modlimy się o trzeźwość narodu polskiego i podejmujemy indywidualne przysięgi abstynencji. 1 sierpnia obchodzimy 77. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod koniec miesiąca przypomnimy sobie dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych – narodzenie „Solidarności”. Zaś 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP wspominamy też 101 rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku, zwycięską bitwę warszawską stoczoną w czasie wojny polsko - bolszewickiej, który to stąd został dniem Święta Wojska Polskiego.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wizyta duszpasterska u chorych odbędzie się w piątek. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. odprawione zostanie Nabożeństwo Pierwszych Sobót ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. W niedzielę z racji patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa zbieraliśmy ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy na całym świecie. „Bóg zapłać” za złożone ofiary w kwocie 450,00 zł.

 

 1. Trwają nasze wakacje i urlopy. Wszystkim naszym Parafianom, którzy będą korzystać z wolnego czasu życzymy zdrowego i miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do domu.

 

 1. Modlimy się w obecnym czasie o dobrą pogodę, aby nasza ziemia wydała obfite plony.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg błogosławi.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Jeśli jako kapłan z jakiegoś powodu sprawiłem Wam przykrość to najmocniej przepraszam.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od środy do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

11:00

-

-

18:00

18:00

12:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...