loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.08.2020 R.

 1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:
  • Wtorek                                   św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów.
  • Czwartek                               Przemienienie Pańskie, święto.
  • Sobota                                   św. Dominika kapłana.

 

 1. Rozpoczął się miesiąc sierpień, który dla nas Polaków ma wyjątkowe znaczenie. Wiele pielgrzymek ze wszystkich stron Polski podąża w stronę Jasnej Góry. W tym miesiącu modlimy się o trzeźwość narodu polskiego i podejmujemy indywidualne przysięgi abstynencji. 1 sierpnia obchodziliśmy 76. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pod koniec miesiąca przypomnimy sobie dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych – narodzenie „Solidarności”. Zaś 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP wspominamy też 100 rocznicę „Cudu nad Wisłą” z 1920 roku, zwycięską bitwę warszawską stoczoną w czasie wojny polsko - bolszewickiej, który to stąd został dniem Święta Wojska Polskiego.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W piątek po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odprawimy Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wymiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę po pierwszej Mszy św. w Kliniskach Wielkich i Rurzycy.

 

 1. W niedzielę z racji patrona kierowców i podróżujących św. Krzysztofa zbieraliśmy ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy na całym świecie. „Bóg zapłać” za złożone ofiary w kwocie 650,00 zł.

 

 1. Trwają nasze wakacje i urlopy. Wszystkim naszym Parafianom, którzy będą korzystać z wolnego czasu życzymy zdrowego i miłego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do domu.

 

 1. Modlimy się w obecnym czasie o dobrą pogodę, aby nasza ziemia wydała obfite plony.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia niech Pan Bóg błogosławi.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Jeśli jako kapłan z jakiegoś powodu sprawiłem Wam przykrość to najmocniej przepraszam.

 

Biuro parafialne czynne jest od środy do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

-

-

18:00

18:00

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

16:30

16:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...