loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.08.2020 R.

 1. W najbliższych dniach Kościół wspomina:
  • Poniedziałek                             św. Bartłomieja Apostoła, święto.
  • Środa                                      Uroczystość NMP Częstochowskiej.                                
  • Czwartek                                 św. Moniki.
  • Piątek                                      św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła.
  • Sobota                                     Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

 

 1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili Chrystusa Króla oraz Jego Matkę Maryję.

 

 1. Cały świat spieszy z pomocą mieszkańcom Libanu po tragicznym w skutkach wybuchu w Bejrucie. W niedzielę, 16 sierpnia, we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny Caritas zbierał ofiary na pomoc dla poszkodowanych. I my dzisiaj włączmy się w to dzieło miłosierdzia.

 

 1. W środę Kościół w Polsce obchodzi Uroczystość NMP Częstochowskiej. Matka Boża z Jasnej Góry, która jest Patronką naszej Ojczyzny niech czuwa nad Polską.

 

 1. Uprzejmie informujemy, że 30 sierpnia br., będziemy obchodzić 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Szczecińskie uroczystości upamiętniające to wydarzenie rozpoczną się 30 sierpnia o godz. 9.30 Mszą Świętą pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w kościele pw. św. Stanisława Kostki, przy Pl. Matki Teresy z Kalkuty. Następnie pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa, wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów.

 

 1. Dzisiaj w Mieszkowicach przedstawiciele naszej Parafii, która również reprezentuje Dekanat Szczecin Dąbie wraz z całą Archidiecezją dziękują Panu Bogu za tegoroczne plony.

 

 1. Zapraszamy 6 września w niedzielę do kościoła w Rurzycy na Mszę św. dożynkową o godz. 10:00. Chcemy dziękować Bogu za owoc naszej ciężkiej pracy, za tegoroczne plony.

 

 1. Wszystkim naszym Parafianom, a szczególnie dzieciom i młodzieży, którym kończy się wolny czasu wypoczynku i urlopów życzymy szczęśliwego powrotu do domu i do naszej wspólnoty parafialnej. Modlimy się także o pogodę dla rolników i udane żniwa.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej

 

 1. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary i waszą życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od środy do niedzieli po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

-

-

9:00

-

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

12:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...