loading...
Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego | czytania na dziś >>

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 29.08.2021 R.

 1. W najbliższych dniach Kościół uwielbia Boga, wspominając:
  • Piątek                          św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i doktora Kościoła.

 

 1. Jutro będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Szczecińskie uroczystości upamiętnią to wydarzenie:
  godz. 10.00 Msza Święta w parafii pw. św. Stanisława Kostki, pl. Matki Teresy z Kalkuty 5 w Szczecinie. Następnie pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00 odbędzie się modlitwa, wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów.

 

 1. 1 września obchodzimy 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o wszystkich ofiarach tej straszliwej wojny w naszych modlitwach i o wspaniałych bohaterach szczególnie naszej Ojczyzny, którzy własną piersią ochraniali ją przed najeźdźcą.

 

 1. W środę 1 września, zapraszamy dzieci, młodzież, grono pedagogiczne, pracowników szkół i rodziców na
  Mszę św. w Kliniskach Wielkich o godz. 8:00 z okazji inauguracji nowego roku szkolnego i katechetycznego 2021/22. Natomiast o godz. 9:00 i o godz. 10:00 będą miały miejsce inauguracje nowego roku pedagogicznego
  w szkole.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca w Rurzycy o godz. 11:00 odprawione zostanie 5 Nabożeństwo Pierwszych Sobót ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. W piątek 3 września po Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie miała miejsce na Mszy św. 19 września o godz. 13:00 w Kliniskach Wielkich.

 

 1. Wymiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po pierwszych Mszach św.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski przyszła Niedziela, tj. 5 września została ogłoszona w Polsce „Dniem solidarności z Afgańczykami”. Tego dnia będziemy się modlić o pokój w Afganistanie, w intencji Afgańczyków. Zostanie także przeprowadzona na każdej Mszy św. zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc materialną. Zbiórkę organizuje Caritas Polska.

 

 1. Zapraszamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Eucharystia to Jezus Chrystus Żywy i Prawdziwy”, która odbędzie się w sobotę, 11 września br. Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman.

 

 1. Przypominam o Narodowym Spisie Powszechnym, który jest obowiązkowy. Spisać można się samodzielnie lub za pośrednictwem rachmistrzów. I tak w godzinach od 17:00 do 19: 00 w poniedziałek 30 sierpnia Załom - wiata na placu zabaw, Pucice - wiata na placu zabaw.

Natomiast w poniedziałek 6 września Rurzyca - świetlica wiejska. Dodatkowe informacje w gablocie przy kościele.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Biuro parafialne czynne jest od wtorku do piątku po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

 

MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

8:00

18:00

18:00

 

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

-

-

16:30

11:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...