loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.08.2020 R.

  1. Dzisiaj obchodzimy 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Szczecińskie uroczystości upamiętniły to wydarzenie Mszą Świętą pod przewodnictwem Ks. Abpa Metropolity Andrzeja Dzięgi w kościele pw. św. Stanisława Kostki. Następnie pod bramą Stoczni Szczecińskiej o godz. 12.00 odbyła się modlitwa, wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów.

 

  1. 1 września obchodzimy 81. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o wszystkich ofiarach tej straszliwej wojny w naszych modlitwach i o wspaniałych bohaterach szczególnie naszej Ojczyzny, którzy własną piersią ochraniali ją przed najeźdźcą.

 

  1. We wtorek zapraszamy dzieci, młodzież, grono pedagogiczne, pracowników szkół i rodziców na Mszę św. w Kliniskach Wielkich o godz. 8:00 z okazji inauguracji nowego roku szkolnego i katechetycznego 2020/21. Natomiast o godz. 9:00 będzie miała miejsce inauguracja nowego roku pedagogicznego w szkole. Kościół apeluje, aby udział dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej był pełen świadomego zaangażowania, a rodzice edukację szkolną i katechetyczną powinni otoczyć szczególną troską.

 

  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie z dziećmi klas IV, przygotowującymi się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami tych dzieci, obecność obowiązkowa.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 17:30, a w Kliniskach o godz. 19:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00. Wymiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę po pierwszej Mszy św.

 

  1. W niedzielę 6 września w Rurzycy na Mszy św. dożynkowej o godz. 10:00 chcemy podziękować Panu Bogu za owoce naszej ciężkiej pracy za tegoroczne plony.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od środy do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

8:00

-

9:00

19:00

12:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

17:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...