loading...
Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego | czytania na dziś >>

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5.09.2021 R.

 1. W tym tygodniu Kościół uwielbia Boga przez świętych:
  • Środa             Święto Narodzenia NMP.

 

 1. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza Niedziela, została ogłoszona w Polsce „Dniem solidarności z Afgańczykami”. Modlimy się o pokój w Afganistanie, w intencji Afgańczyków. Na każdej Mszy św. są zbierane do puszek ofiary z przeznaczeniem na pomoc materialną dla tego narodu.

 

 1. Zapraszam za tydzień w niedzielę 12 września do kościoła w Rurzycy na Mszę św. dożynkową o godz. 10:00. Chcemy dziękować Bogu za owoc naszej ciężkiej pracy, za tegoroczne plony.

 

 1. W przyszłą niedzielę w Rurzycy na Mszy św. o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną poświęcone nowe tornistry i przybory szkolne uczniów, ze szczególnym wyróżnieniem naszych najmłodszych pociech.

 

 1. Również za tydzień na Mszę św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13.00 zapraszam rodziców
  z dziećmi z klas III, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w roku szkolnym 2021/2022. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami tych dzieci, obecność obowiązkowa.

 

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”,
  a także „L’osservatore Romano”.

 

 1. Zapraszam dzieci i ich rodziców do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich, na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie, pod hasłem: „Eucharystia to Jezus Chrystus Żywy i Prawdziwy”, która odbędzie się w przyszłą sobotę, 11 września. Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Henryk Wejman.

 

 1. Przypominam o Narodowym Spisie Powszechnym, który jest obowiązkowy. Spisać można się samodzielnie lub za pośrednictwem rachmistrzów. I tak w godzinach od 17:00 do
  19:00 taka możliwość będzie w poniedziałek 6 września w Rurzycy - świetlica wiejska. Dodatkowe informacje w gablocie przy kościele.

 

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

 1. W nagłych przypadkach proszę o kontakt telefoniczny. Numer telefonu parafialnego
  w gablocie przy kościele lub na stronie internetowej parafii. Pomocą będzie także służył ksiądz proboszcz z parafii w Załomiu.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Rozalia Piórkowska. Pamiętajmy o Niej w naszych modlitwach oraz o Jej najbliższych i wspierajmy się modlitwą.

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...