loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 13.09.2020 R.

 1. W tym tygodniu Kościół obchodzi:
  • Poniedziałek             święto Podwyższenia Krzyża Świętego (poświęcenie krzyży).
  • Worek                        Matki Bożej Bolesnej.
  • Środa                         św. Korneliusza Papieża i Cypriana biskupa, męczenników.
  • Piątek                         św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży, święto.

 

 1. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.

 

 1. Dzisiaj w Rurzycy na Mszy św. o godz. 11:30, a w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną poświęcone nowe tornistry, zeszyty, podręczniki i przybory szkolne uczniów, ze szczególnym wyróżnieniem naszych najmłodszych z klas 0, I, II i III.

 

 1. Jutro w Rurzycy w Domu Strażaka o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne związane z konsekracją naszego kościoła parafialnego w Rurzycy, która została wyznaczona przez Ks. Abpa Andrzeja Dzięgę na niedzielę 11 października br. o godz. 15:00. Zapraszamy na to spotkanie Panią Sołtys Rurzycy, przedstawicieli Rady Sołeckiej i Straży Pożarnej, a także kandydatów do Rady Parafialnej i wszystkich osób, które chcą pomóc przygotować uroczystość.

 

 1. W czwartek 17 września obchodzimy 81. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W tym dniu jest obchodzony także Światowy Dzień Sybiraka. Pamiętajmy, więc o ofiarach reżimu stalinowskiego i okupacji sowieckiej.

 

 1. W przyszłą niedzielę 20 września dzieci naszej parafii w Rurzycy po raz pierwszy przyjmą Najświętsze Ciało i Krew Pana Jezusa do swoich serc. Uroczystość I Komunii świętej w Rurzycy rozpocznie się o godz. 11:30. Natomiast I Komunia św. w Kliniskach Wielkich odbędzie się w niedzielę 27 września o godz. 11:00. Pierwsza spowiedź tych dzieci w Rurzycy w piątek o godz. 18:30 . Ze spowiedzi mogą skorzystać także rodzice, chrzestni oraz rodzina.

 

 1. Za tydzień w niedzielę 20 września po Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13:00 swoje spotkanie będą miały dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii św. wraz ze swoimi rodzicami. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

9:00

-

18:00

-

12:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

18:00

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...