loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 18.10.2020 R.

 1. W tym tygodniu Kościół wspomina:
  • Poniedziałek             bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika, patrona „Solidarności”.
  • Wtorek                       św. Jana Kantego kapłana.
  • Czwartek                   św. Jana Pawła II Papieża.

 

 1. Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny, a naszymi modlitwami otaczamy wszystkie dzieła misyjne i zbieramy ofiary do puszki na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

 1. Kalendarz liturgiczny Kościoła w dniu dzisiejszym wspomina św. Łukasza Ewangelistę, Patrona Służby Zdrowia, który był lekarzem. Prosimy Pana Boga o szczególne błogosławieństwo dla tych, którzy leczą nas i nami się opiekują, gdy tej opieki medycznej potrzebujemy.

 

 1. 19 października 1984 roku, 36 lat temu, zamordowano w sposób bestialski kapelana robotników i „Solidarności” ks. Jerzego Popiełuszkę, dzisiaj już błogosławionego.

 

 1. Nasza Parafia oraz Stowarzyszenie Odnowy Wsi "Grodnica" serdecznie zapraszają na kolejny koncert papieski, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 października po Mszy św. o godz.13:00 w Kliniskach Wielkich. Wystąpią zaprzyjaźnieni artyści na co dzień związani z Domem Kultury w Goleniowie, instytucjami kulturalnymi w Poznaniu i Szczecinie. Koncert dostarczy nam na pewno wielu przeżyć duchowych, będzie wspaniałym hołdem złożonym wielkiemu Polakowi i wielkiemu Papieżowi w jego 100 lecie urodzin.

 

 1. Młodzież z klas VIII, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania przychodzi na spotkanie w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 13:00. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W ubiegłą niedzielę przeżyliśmy wielką radość i wielkie święto w naszej Parafii. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński konsekrował nasz kościół parafialny w Rurzycy. Teraz już ta świątynia jest poświęcona tylko Panu Bogu i przeznaczona do kultu Bożego.

 

 1. Zachęcamy naszych Parafian do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym, a zwłaszcza dzieci i młodzież. W niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00.

 

 • Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej odprawiane będą w Rurzycy w środy i piątki o godz. 18:00, a w Kliniskach Wielkich we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Obowiązkowa obecność dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

 

 1. Zostały wyłożone kartki „Wypominki za zmarłych”. Pamiętajmy o naszych zmarłych, polećmy ich dusze wspólnym modlitwom w naszych kościołach w miesiącu listopadzie.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

 

 

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

12:00

8:00 i 13:00

 

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...