loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.09.2020 R.

 1. W tym tygodniu Kościół wspomina:
  • Poniedziałek             św. Wacława męczennika.
  • Wtorek                       Michała, Gabriela i Rafała Archaniołów, święto.
  • Środa                         św. Hieronima kapłana i doktora Kościoła.
  • Czwartek                   św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy.
  • Piątek                         św. Aniołów Stróżów.

 

 1. Jutro w Rurzycy w Domu Strażaka o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne związane z konsekracją naszego kościoła parafialnego w Rurzycy, która została wyznaczona przez Ks. Abpa Andrzeja Dzięgę na niedzielę 11 października br. o godz. 15:00. Zapraszamy na to spotkanie Panią Sołtys Rurzycy, przedstawicieli Rady Sołeckiej i Straży Pożarnej, a także kandydatów do Rady Parafialnej i wszystkich osób, które chcą pomóc przygotować uroczystość.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00.

 

 1. W przyszłą niedzielę w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i złożone deklaracje chęci przystąpienia do sakramentu Eucharystii. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

 

 1. Rozpoczynamy w tym tygodniu miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w tym jakże pięknym nabożeństwie, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w tygodniu zawsze po Mszy świętej, zaś w niedziele w Kliniskach Wielkich po Mszy świętej o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy świętej o godz. 10:00.

 

 1. Zbiórki ministrantów w sobotę w Kliniskach Wielkich o godz. 12:00, a w Rurzycy o godz. 13:00. Zachęcamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami do zgłaszania się na kandydatów na ministrantów.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz najnowszy październikowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do piątku po każdej Mszy św.

 

MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

18:00

18:00

18:00

12:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

17:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...