loading...
Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego | czytania na dziś >>

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.10.2021 R.

 1. W tym tygodniu Kościół uwielbia Boga przez świętych:
  • Wtorek           św. Siostry Faustyny Kowalskiej,
  • Czwartek       NMP Różańcowej.

 

 1. Dzisiaj w Rurzycy o godz. 11.30 a w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

 1. Za tydzień obchodzimy już XXI Dzień Papieski, którego zawołaniem jest „Totus Tuus”. Organizowana jest też zbiórka do puszek na papieski fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Fundacja obecnie pomaga prawie 2000 uczniom i studentom. Rocznie około 250 podopiecznych Fundacji kończy studia wyższe. Z pomocy fundacji korzystają także nasi parafianie.

 

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w tym jakże pięknym nabożeństwie, a zwłaszcza dzieci i młodzież:
 • Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w Rurzycy w poniedziałki, środy i piątki,
  a w Kliniskach Wielkich we wtorki i czwartki po Mszy św. o godz. 18:00. Obowiązkowa obecność dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 • W niedziele w Kliniskach Wielkich po Mszy świętej o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy świętej
  o godz. 10:00.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz najnowszy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Komunikat Kurii W tym roku przypada trzecia rocznica Koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Uroczyste obchody tej rocznicy odbędą się podczas Mszy Świętej w sobotę, 9 października br., o godz. 12.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela. Podczas tej uroczystości, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, Matce Bożej zostanie ofiarowane kolejne wotum – „królewskie jabłko” oraz zostaną wprowadzone relikwie Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

 

 1. Z racji trwającego Roku Świętego Józefa, w dniach od 3 do 7 października br., w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, odbędą się Narodowe Rekolekcje zakończone Aktem Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Zawierzenie naszej parafialnej rodziny opiece Świętego Józefa nastąpi w czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 we wspomnienia NMP Różańcowej, a także w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy świętej.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

13:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

18:00

-

18:00

-

18:00

12:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...