loading...
Piątek XV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brygidy | czytania na dziś >>

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2020 R.

 1. W przyszłą niedzielę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele w Kliniskach Wielkich będą odprawiane o godz. 8:00 i 13:00, a w kościele w Rurzycy o godz. 10:00 i 11:30. Ze względu na obostrzenia i zamknięcie cmentarzy Mszy św. na cmentarzu komunalnym w Rurzycy nie będzie. Zachęcamy do uczestnictwa na Mszach św. w naszych kościołach.

 

 1. Zapowiedziany na dzisiaj Koncert Papieski ze względu na sytuację w naszej Ojczyźnie jest odwołany. Smutno nam z tego powodu, ale musimy dostosować się do obowiązujących w naszym kraju obostrzeń i przepisów w związku z pandemią Covid-19.

 

 1. Dzisiaj, młodzież z klas VIII, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma swoje spotkanie na Mszy św. o godz. 13:00. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W środę Kościół powszechny obchodzi święto świętych Szymona i Judy Tadeusza Apostołów. Wymieniani są w „katalogu” Apostołów, jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

 

 1. „ Bóg zapłać” wszystkim, którzy w niedzielę 11 października w Dniu Papieskim złożyli ofiary na papieski fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wysokości 550,00 PLN.

 

 1. Zostały wyłożone kartki „Wypominki za zmarłych”. Przez cały miesiąc listopad po każdej Mszy św. będziemy modlili się za naszych zmarłych w „Wypominkach”. Pamiętajmy o naszych zmarłych, polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu we wspólnych modlitwach w naszych kościołach w miesiącu listopadzie.

 

 1. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych:
 • Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej odprawiane będą w Rurzycy w środy i piątki o godz. 18:00, a w Kliniskach Wielkich we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Obowiązkowa obecność dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  • Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą dla wszystkich parafian w tygodniu po Mszy świętej, zaś w niedziele w Kliniskach Wielkich po Mszy świętej o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy świętej o godz. 10:00.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Przypominamy, iż w czasie liturgii obowiązuje nas zasada noszenia maseczek i zachowania bezpiecznego dystansu.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do czwartku po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

12:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...