loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

XXXI NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1.11.2020 R.

  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W liturgii Kościoła dzisiejsza uroczystość ma bardzo radosny charakter. Prośmy o pomoc i wstawiennictwo tych, którzy odeszli przed nami do Boga, a teraz wraz z Chrystusem królują w niebie. Msze św. będą dzisiaj odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Natomiast z powodu zamknięcia cmentarzy nie ma Mszy św. na naszym cmentarzu komunalnym w Rurzycy.

 

  1. Jutro w poniedziałek Kościół obchodzi Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, a w środę wspomina św. Karola Boromeusza biskupa.

 

  1. We wtorek Mszą św. o godz. 18:00 w Kliniskach Wielkich, rozpoczynamy modlitwę wstawienniczą i post w intencji powołań kapłańskich i zakonnych pt. „Adoracja i post o powołania”. Modlitwa ta będzie polegać na całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z postem w dowolnej formie, w intencji: „O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z rodzin naszej Archidiecezji”. Modlitwa trwa przez cały czas, a każdy z nas zaproszony może wybrać dowolny czas adoracji, połączonej z postem, aby swoją modlitwą i ofiarą duchową wypraszać łaskę powołania i wspierać rozeznanie oraz przyjęcie tego daru.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00.

 

  1. W dniach od 1 do 30 listopada wiernemu, który pobożnie nawiedza cmentarz i modli się choćby tylko myślnie za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a także wypełnić warunki jak: spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego.

 

  1. Przez cały miesiąc listopad po każdej Mszy św. modlimy się za naszych zmarłych w „Wypominkach”. Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich dusze wspólnym modlitwom w naszych kościołach w miesiącu listopadzie.

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz najnowszy listopadowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od poniedziałku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

-

18:00

18:00

12:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

16:30

-

9:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...