loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.11.2020 R.

 1. W tym tygodniu Kościół wspomina:
  • Poniedziałek              Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto.
  • Wtorek                       św. Leona Wielkiego Papieża i doktora Kościoła.
  • Środa                         św. Marcina z Tours biskupa.
  • Czwartek                   św. Jozafata biskupa i męczennika.
  • Piątek                         św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych

Męczenników Polskich.

 

 1. W środę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości – 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Czcijmy i przypominajmy bohaterów i obrońców naszej Ojczyzny.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W ten sposób międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce uwrażliwić Polaków na problem wolności religijnej, jako jednego z podstawowych praw człowieka.

 

 1. Ze względu na ogłoszone obostrzenia związane z pandemią COVID-19 informujemy, że w przypadku miejsc kultu religijnego obowiązują normy dystansu społecznego polegające na obowiązku zasłaniania ust i nosa z wyjątkiem bezpośrednio sprawujących liturgię oraz zachowania dystansu nie mniej niż 1,5 m., dlatego też od dzisiaj dla naszego bezpieczeństwa w każdą niedzielę w listopadzie będzie odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 16:00. [COVID-19 (od ang. Coronavirus Disease 2019) – ostra choroba zakaźna układu oddechowego wywołana zakażeniem wirusem SARS-CoV-2].

 

 1. W dniach od 1 do 30 listopada wiernemu, który pobożnie nawiedza cmentarz i modli się choćby tylko myślnie za zmarłych, udziela się odpustu, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga, a także wypełnić warunki jak: spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego.

 

 1. Przez cały miesiąc listopad po każdej Mszy św. modlimy się za zmarłych w „Wypominkach”. Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich dusze naszym modlitwom.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz najnowszy listopadowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

8:00,13:00

18:00

-

12:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

11:30

-

18:00

-

10:00,11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...