loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.11.2020 R.

 1. W tym tygodniu Kościół wspomina:
  • Poniedziałek             Matki Bożej Ostrobramskiej.
  • Wtorek                       św. Elżbiety Węgierskiej.
  • Środa                         bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy.
  • Piątek                         św. Rafała Kalinowskiego kapłana.
  • Sobota                       Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Jezus Chrystus Król Wszechświata utożsamiał się z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia wobec nich.

 

 1. Dziś przypada także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Módlmy się za tych, którzy zginęli na drogach lub zostali poszkodowani, oraz za ich bliskich, przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, którą obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego.

 

 1. Przez cały miesiąc listopad po każdej Mszy św. modlimy się za naszych zmarłych w „Wypominkach”. Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich dusze wspólnym modlitwom w naszych kościołach w miesiącu listopadzie. Serdecznie zapraszamy na modlitwę za zmarłych „Wypominki” po każdej Mszy św.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” i „L’osservatore Romano”.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za wszystkie modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Życzę Wam wszystkim błogosławionego tygodnia.

 

 1. Z powodu pandemii COVID-19 informujemy, że w przypadku miejsc kultu religijnego obowiązują normy dystansu społecznego polegające na obowiązku zasłaniania ust i nosa z wyjątkiem bezpośrednio sprawujących liturgię oraz zachowania dystansu nie mniej niż 1,5 m. Dodatkowo korzystamy z urządzenia do dezynfekcji rąk, które znajduje się przy wyjściu z kościoła. Zaistniała sytuacja zmusza nas do odprawiania dodatkowej Mszy św. w Kliniskach Wielkich w każdą niedzielę o godz. 16:00 do odwołania.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

12:00

8:00,13:00,16:00.

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00,11:30.

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...