loading...
Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Stefana Węgierskiego | czytania na dziś >>

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 21.11.2021R.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21 listopada 2021 r.

 

 1. W tym tygodniu Kościół wspomina:
  • Poniedziałek     św. Cecylii dziewicy i męczennicy. Patronki muzyki kościelnej.
  • Środa                św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy, męczenników.

 

 1. W dzisiejszą Niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Została ona wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

 1. We wtorek 23 listopada, po Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne wraz z katechezą dla dorosłych, rodziców których dzieci w tym roku szkolnym chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w Kliniskach. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W piątek 26 listopada, po Mszy św. w Rurzycy o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne wraz z katechezą dla dorosłych, rodziców których dzieci w tym roku szkolnym chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w Rurzycy. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Za tydzień w Niedzielę, 28 listopada na Mszach świętych w Rurzycy o godz. 11.30 i w Kliniskach o godz. 13.00 kazanie będzie dostosowane do dzieci. W związku z tym zapraszam w sposób szczególny najmłodszych naszych parafian wraz z rodzicami. Podczas tych Eucharystii dla dzieci pierwszokomunijnych w ramach rocznego przygotowania do Komunii Świętej zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W dniu 24 listopada 2002 roku w katedrze w Sandomierzu nasz Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga otrzymał święcenia biskupie, stąd z okazji 19 rocznicy tych święceń modlimy się i składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego, łaski zdrowia oraz gorliwej i wiernej służby Chrystusowi i Jego Kościołowi.

 

 1. Przyszłą Niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które będzie można nabywać u organisty Bartka.

 

 1. Od Pierwszej Niedzieli Adwentu będzie możliwość niesienia pomocy dla najbardziej potrzebujących, poprzez wzięcie udziału w akcjach „Paczuszka dla maluszka” czy też „Tytka charytatywna. Torba miłosierdzia”. Organizowane przez Fundację Małe Stópki i Caritas

 

 1. W tym ostatnim, pełnym tygodniu listopada, do soboty włącznie, serdecznie zapraszam na modlitwę za zmarłych „Wypominki” po każdej Mszy św.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj na wszystkich Mszach św. w ramach Światowego Dnia Ubogich jest przeprowadzona kwesta do puszek, gdzie pozyskane środki pieniężne zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego a także na utrzymanie Ośrodka Pomocy dla Migrantów i Uchodźców w Szczecinie.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek i w czwartek po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

9:00

8:00,13:00

RURZYCA

18:00

-

18:00

-

18:00

-

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...