loading...
Piątek XI tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 9.05.2021 R.

  1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

 

  1. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

 

  1. W czwartek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 40. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

 

  1. W piątek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

 

  1. Wczoraj do I Komunii św. przystąpiły dzieci w Kliniskach Wielkich i do piątku będą brały udział w tzw. Białym Tygodniu. Natomiast w przyszłą niedzielę w Rurzycy na Mszy św. o godz. 11:30, dzieci w drugiej grupie przyjmą pierwszy raz Najświętsze Ciało Pana Jezusa do swoich serc.

 

  1. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 18:00 w Kliniskach Wielkich.

 

  1. W następną VII Niedzielę Wielkanocy obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

  1. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiane są w tygodniu zawsze po Mszy św. Natomiast w niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00 a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w „Majowym” w kościele czy to przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Za wszelkie dobro, modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby Wam na drogach doczesnego życia błogosławił.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od poniedziałku do soboty po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

18:00

18:00

18:00

13:00

8:00,13:00,16:00

RURZYCA

-

-

17:00

-

17:00

12:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...