loading...
Piątek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś >>

X NIEDZIELA ZWYKŁA 09.06.2024 R.

 

1. W tym tygodniu Kościół obchodzi:

  • Wtorek - wspomnienie św. Barnaby Ap,

  • Czwartek - wspomnienie św. Antoniego z Padwy kapłana, dK,

  • Piątek - wspomnienie bł Michała Kozala bp, m.

 

2. W dniu 11 czerwca 1987 r. Ojciec Święty Jan Paweł II gościł na naszej szczecińskiej ziemi. Zatem we wtorek przypada 37 rocznica jak razem przeżywaliśmy Mszę św. na Jasnych Błoniach i spotkanie w katedrze św. Jakuba. Stąd też w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 18:00 nastąpi błogosławieństwo relikwiami św. Jan Pawła II. Zapraszamy serdecznie.

 

3. W piątek 14 czerwca, Kościół wspomina bł. Michała Kozala biskupa i męczennika, gorliwego duszpasterza i przewodnika seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchową posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau. Jest on patronem świątyni w Kliniskach Wielkich, stąd też za tydzień, w niedzielę 16 czerwca na Mszy świętej odpustowej o godz. 13:00 w Kliniskach Wielkich odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii tego błogosławionego biskupa i męczennika, którego dokona ks. kanonik dr Julian Głowacki. Zapraszam kochanych Parafian na wspólne świętowanie patrona kościoła w Kliniskach Wielkich.

 

4. Nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odprawiane będą w tygodniu po wieczornej Mszy św. Natomiast w niedzielę w Kliniskach Wielkich po Mszy św. o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy św. o godz. 10:00. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które są sprawowane wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

5. Czytajmy prasę katolicką. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny”.

 

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

7. Za modlitwy, ofiary i wszelką Waszą życzliwość składam serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” i proszę Pana Boga, aby na drogach Waszego życia Wam błogosławił.

 

8. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne po Mszach świętych wieczornych w Kliniskach Wielkich.

 

9. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszła Zofia CUGIER. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłej i o Jej bliskich.

 

 

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

-

8:00 I 13:00

RURZYCA

 

-

18:00

-

18:00

11:00

10:00 i 11:30

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...