loading...
Czwartek XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Brunona | czytania na dziś >>

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.06.2021 R.

  1. W poniedziałek wspominamy św. Ireneusza biskupa i męczennika, natomiast we wtorek obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła (zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej), a w środę wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników świętego Kościoła Rzymskiego. Natomiast w sobotę Kościół przeżywa święto św. Tomasza Apostoła.

 

  1. W czwartek w naszej Archidiecezji obchodzimy święto św. Ottona Biskupa Bambergu (1060-1139), Patrona naszej Archidiecezji, który podczas swoich wypraw misyjnych (I. 1124-1125 i II. 1128) chrystianizował Pomorze Zachodnie (Szczecin, Wolin, Kamień Pomorski, Pyrzyce i wiele innych miejsc na naszych ziemiach).

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek zostanie odprawiona Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Rurzycy o godz. 16:30, a w Kliniskach Wielkich o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Natomiast w pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. odprawione zostanie Nabożeństwo Pierwszych Sobót ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Wymiana tajemnic Żywego Różańca w niedzielę po pierwszej Mszy św.

 

  1. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za urodzaje, dobrą pogodę i udane żniwa w naszej Ojczyźnie.

 

  1. Życzymy wszystkim, a szczególnie dzieciom i młodzieży udanych, szczęśliwych i bezpiecznych wakacji.

 

  1. Dziękuję bardzo moim kochanym Parafianom za pamięć i życzenia imieninowe, modlitwę, kwiaty i prezenty.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

  1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”. Natomiast gdybym w jakikolwiek sposób sprawił Wam przykrość to najmocniej przepraszam.

 

Konferencja Episkopatu Polski znosi dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane, która obowiązywała w związku z pandemią Covid-19.

 

Biuro parafialne w Kliniskach Wielkich czynne jest od wtorku do piątku po Mszy św.

 

MSZE ŚW. ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

18:00

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

18:00

-

18:00

-

16:30

13:00

10:00 i 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...