loading...
Piątek XXVI tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Bł. Marii Angeli Truszkowskiej, Świętych męcznników Dionizego i Towarzyszy, św. Jana Leonardiego | czytania na dziś >>

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 28.09.2025 R.

1. W tym tygodniu Kościół uwielbia Boga przez świętych:

  • Poniedziałek - Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała,

  • Wtorek - św. Hieronima, prezbitera i dK,

  • Środa - św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dK,

  • Czwartek - Świętych Aniołów Stróżów,

  • Sobota - św. Franciszka z Asyżu.

     

2. Od środy rozpoczynamy miesiąc październik, poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w tym jakże pięknym nabożeństwie, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w tygodniu zawsze po Mszy świętej, zaś w niedziele w Kliniskach Wielkich po Mszy świętej o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy świętej o godz. 10:00.

 

3. W czwartek 2 października o godz. 18:00 w Kliniskach Wielkich, zgodnie z planem przygotowań, odbędzie się katecheza oraz spotkanie z rodzicami dzieci, które w naszej parafii przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszam serdecznie.

 

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Z tej racji w piątek zostanie odprawiona w Rurzycy Msza św. o godz. 16:30, a w Kliniskach o godz. 18:00. Pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. Dzieciom pierwszokomunijnym przypominam o rozpoczęciu „Pierwszych 9 piątkach miesiąca”. To już ostatni dzwonek.

Wizyta duszpasterska u chorych w piątek od godz. 9:00.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po pierwszych Mszach św. w Kliniskach Wielkich i w Rurzycy.

 

5. W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Siostry Faustyny Kowalskiej, której relikwie posiadamy w naszej rodzinie parafialnej, na każdej Mszy św. w Kliniskach Wielkich i w Rurzycy wystawienie relikwii oraz na zakończenie błogosławieństwo relikwiami świętej.

 

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz „Mały Gość Niedzielny”.

 

7. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu łask Bożych.

 

8. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość, składam serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”.

W zeszłą niedzielę na potrzeby hospicjów naszej Archidiecezji zebrana zostało kwota 970 zł, która już została odpowiednio przekazana.

 

9. Od Niedzieli 19 października do poniedziałku 17 listopada w naszej rodzinie parafialnej będzie odprawiana tzw. „gregorianka zbiorowa”. Zainteresowanych parafian, którzy pragną, aby przez 30 kolejnych dni była sprawowana Msza św. za zmarłą osobę, proszę o indywidualny kontakt celem przyjęcia intencji.

 

10. Biuro parafialne czynne będzie w tym tygodniu we wtorek po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

11. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli Stanisław PIETKIEWICZ i Danuta KWIATKOWSKA. Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych i Ich najbliższych.

 

MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

18:00

9:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

16:30

-

10:00 i 11:30

 





Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...
Array ( [status] => 3 )