loading...
Piątek XXIV tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś >>

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 4.10.2020 R.

 1. Dzisiaj w Kliniskach Wielkich na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

 

 1. W poniedziałek Kościół wspomina św. Faustynę Kowalską, w środę NMP Różańcową, a w piątek bł. Wincentego Kadłubka.

 

 1. Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystość konsekracji naszego kościoła parafialnego w Rurzycy. Konsekracji kościoła dokona Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński w przyszłą niedzielę o godz. 15:00. Po uroczystości w kościele udamy się z Księdzem Arcybiskupem na wspólną biesiadę do Domu Strażaka, by tam razem się cieszyć oraz częstować darami stołu. Toteż w tym dniu Msza św. o godz. 11:30 jest przeniesiona na godz. 15:00. W związku z tym wydarzeniem dzisiaj o godz. 17:00 w kościele w Rurzycy odbędzie się spotkanie organizacyjne i pierwsza próba liturgii konsekracji kościoła.

 

 1. Za tydzień obchodzimy już XX Dzień Papieski, którego zawołaniem jest „Totus Tuus”. Organizowana jest też zbiórka do puszek na papieski fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Fundacja obecnie pomaga prawie 2000 uczniom i studentom.

 

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w tym jakże pięknym nabożeństwie, a zwłaszcza dzieci i młodzież:
 • Nabożeństwa różańcowe dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej odprawiane będą w Rurzycy w środy i piątki o godz. 18:00, a w Kliniskach Wielkich we wtorki i czwartki o godz. 18:00. Obowiązkowa obecność dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 • Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą dla wszystkich parafian w tygodniu po Mszy świętej, zaś w niedziele w Kliniskach Wielkich po Mszy świętej o godz. 8:00, a w Rurzycy po Mszy świętej o godz. 10:00.

 

 1. Zbiórka wszystkich ministrantów w Rurzycy w sobotę o godz. 13:00. Zachęcamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami do zgłaszania się na kandydatów na ministrantów.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz najnowszy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

 1. Za wszelkie dobro, którego od Was Kochani doświadczam, za modlitwy, ofiary i życzliwość – składam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Biuro parafialne czynne jest od wtorku do soboty po Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

-

18:00

-

18:00

-

-

8:00 i 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

12:00

10:00 i 15:00

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...