loading...

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022 R.

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

  • Środa             Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto.
  • Czwartek        św. Leona Wielkiego Papieża i doktora Kościoła.
  • Piątek             św. Marcina z Tours biskupa.
  • Sobota            św. Jozafata biskupa i męczennika.

 

2. W poniedziałek 7 listopada zapraszam na godz. 19.00 na plebanię, na co miesięczne spotkanie Rycerzy Jana Pawła II jak i mężczyzn chcących nimi zostać.

 

3. W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości - 104 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Choć żyjemy już w wolnej Ojczyźnie, ciągle musimy pamiętać o potrzebie odrodzenia i dźwigania się narodu w wielu różnych wymiarach. Czcijmy i przypominajmy bohaterów i obrońców naszej Ojczyzny. Zgodnie z kan. 1245 Kodeksu Prawa Kanonicznego, kierując się długoletnią polską tradycją, że „Na św. Marcina na stołe króluje gęsina” oraz radosnym charakterem tego dnia, na terenie parafii udzielam dyspensy od obowiązku niespożywania pokarmów mięsnych. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny w Rurzycy o godz. 18:00.

 

4. Do dnia 8 listopada mamy możność zyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Aby zyskać odpust, trzeba najpierw wzbudzić w sobie jego pragnienie, nawiedzić pobożnie kościół, kaplicę lub cmentarz, pomodlić się za zmarłych, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć komunię św., pomodlić się w intencji Ojca Świętego oraz odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

 

5. Przez cały miesiąc listopad po każdej Mszy św. modlimy się za zmarłych w „Wypominkach”. Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich dusze naszym modlitwom. Na nabożeństwa wypominkowe zapraszam nie tylko osoby starsze ale też w sposób szczególny dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej jak i młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

 

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz najnowszy listopadowy miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

7. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

8. Za modlitwy, ofiary i wszelką życzliwość – składamy serdeczne podziękowania „Bóg zapłać”. W miesiącu październik na remont prezbiterium kościoła w Kliniskach Wielkich zebraliśmy kwotę 2200 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Wszystkim którzy od lipca do października swoimi ofiarami do kopert wsparli remont naszej świątyni z całego serca dziękuję. 

 

9. Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po wieczornej Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

 

MSZE ŚWIĘTE ODPRAWIANE W TYM TYGODNIU:

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

-

18:00

-

9:00

8:00 i 13:00

RURZYCA

 

-

18:00

-

18:00

 

10:00 i 11:30

 

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...