loading...

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2022 R.

1. W tym tygodniu Kościół wspomina:

  • Czwartek        św. Elżbiety Węgierskiej.
  • Piątek             bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy.

 

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich i XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poświęcony jest on pomocy chrześcijanom na Ukrainie. Nasza modlitwa, a także pomoc materialna jest konkretnym darem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z umęczonym narodem na Ukrainie. Przy wyjściu z Kościoła zostały wyłożone tematyczne modlitwy i broszury.

 

3. Za tydzień w niedzielę, 20 listopada obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Z teraj racji od piątku 11 listopada rozpoczęliśmy Nowennę do Jezusa Chrystusa Króla, która zakończy się odmówieniem w przyszłą niedzielę, na każdej Mszy św. Aktu poświęcenia parafii i rodzin Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz całego Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa Króla.

 

4. We wtorek, 15 listopada po Mszy św. o godz. 18:00 w Kliniskach Wielkich odbędzie się spotkanie organizacyjne i katecheza dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystępują do Pierwszej Komunii Świętej w Kliniskach Wielkich.

 

5. W piątek, 18 listopada po Mszy św. o godz. 18:00 w Rurzycy odbędzie się spotkanie organizacyjne i katecheza dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystępują do Pierwszej Komunii Świętej w Rurzycy.

 

6. Za tydzień w Niedzielę, 20 listopada na Mszy św. w Kliniskach Wielkich o godz. 13.00 kazanie będzie dostosowane do dzieci. W związku z tym zapraszam w sposób szczególny najmłodszych naszych parafian wraz z rodzicami. Podczas Eucharystii dla dzieci pierwszokomunijnych w ramach rocznego przygotowania do Komunii Świętej zostaną poświęcone i wręczone książeczki do nabożeństwa. Obecność obowiązkowa.

 

7. Przez miesiąc listopad po każdej Mszy św. modlimy się za naszych zmarłych w „Wypominkach”. Serdecznie zapraszam na modlitwę młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania oraz dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięczniki: dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

 

9. Tak jak w ubiegłych latach, w porozumieniu z Parafią w Załomiu, w naszej rodzinie parafialnej jest organizowany wyjazd dla dzieci i młodzieży na narty z Jezusem w Krynicy-Słotwiny. Wyjazd będzie miał miejsce podczas ferii zimowych w dniach od 11 do 17 lutego 2023 r. Dokładne informacje przy zapisie u księdza proboszcza.

 

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

11. Biuro parafialne czynne jest po wieczornej Mszy św. w Kliniskach Wielkich.

 

 

PORZĄDEK MSZY ŚW. ODPRAWIANYCH W TYM TYGODNIU:

 

 

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Niedziela

KLINISKA W.

18:00

18:00

-

18:00

-

9:00

8:00, 13:00

RURZYCA

-

-

18:00

-

18:00

-

10:00, 11:30

Zapraszamy!!!

Rzymskokatolicka parafia
pw Niepokalanego Poczęcia NMP

----

Msze święte

NIEDZIELE:

KLINISKA WIELKIE - 8:00 i 13:00.

RURZYCA - 10:00 i 11:30.

więcej informacji ...